Olie

Beleggen in valuta/forex (dollar, euro) en grondstoffen (goud, zilver, olie), etc.



goudhaantje
Forum gebruiker
Forum gebruiker
Berichten: 209
Lid geworden op: 11 feb 2017 15:58
waarderingen: 76

Re: Olie

Bericht door goudhaantje »

en de reactie hier op van een aantal oilmajors :
BP +4.87%
TTE (TotalEnergies) ; +5.5 %
Repsol : + 2.04 %
ENI : +4.45 %
Shell : +4.95%
ExxonMobil ( premarket) ; +3.78 %
First Pacific, Goldfields, Zijin mining , Ur-energy ,Imerys, Savencia , Yara International , Carlsberg Korea Electric Power, Sprott Physical Uranium, Vranken, Hummingbird Resources, EVS,Etex , ThermoFisher,NVent,Pentair,Brederode,Pan American silver, Far Eastern Consortium,Tessenderlo, Bayer,GBL


goudhaantje
Forum gebruiker
Forum gebruiker
Berichten: 209
Lid geworden op: 11 feb 2017 15:58
waarderingen: 76

Re: Olie

Bericht door goudhaantje »

Exxon Mobil heeft gewaarschuwd dat de lagere olieprijzen in het eerste kwartaal een negatieve impact van 600 miljoen tot 1 miljard dollar hebben gehad op de winst van de tak Upstream. Dit bleek uit documenten die de energiereus heeft ingediend bij Amerikaanse toezichthouder SEC.

Exxon verwacht dat de winst uit Upstream door de lagere olieprijzen tot een miljard dollar lager kunnen uitvallen dan de winst in het vierde kwartaal. De lagere gasprijzen hebben een negatieve impact gehad van 400 tot 800 miljoen dollar, zo stelde Exxon. De negatieve factoren komen bovenop seizoensgebonden effecten, zoals een lagere gasvraag en gepland onderhoud.
Exxon verdiende in het vierde kwartaal nog 12,8 miljard dollar, waaraan Upstream 8,2 miljard dollar bijdroeg.

Afgelopen dagen stegen aandelen van oliemaatschappijen fors, nadat de olieprijs omhoog schoot, omdat oliekartel OPEC+ zondag onverwacht een stevige productieverlaging aankondigde.

Exxon komt eind deze maandmet cijfers over het eerste kwartaal.
First Pacific, Goldfields, Zijin mining , Ur-energy ,Imerys, Savencia , Yara International , Carlsberg Korea Electric Power, Sprott Physical Uranium, Vranken, Hummingbird Resources, EVS,Etex , ThermoFisher,NVent,Pentair,Brederode,Pan American silver, Far Eastern Consortium,Tessenderlo, Bayer,GBL

de Senacour
Forum veteraan
Forum veteraan
Berichten: 1013
Lid geworden op: 25 sep 2014 16:27
waarderingen: 135

Re: Olie

Bericht door de Senacour »

Er komt zeker een mindere vraag naar olie,maar alleen Saudi A, en Rusland zitten volgens mij goed,en kunnen ook productie verhogingen aan,alle andere kleine Opec en Opec+ leden zijn in de moeilijkheden,op een of andere manier en kunnen de beloofde hoeveelheden al lang niet meer aan. Kijk maar eens naar al die leden van die Olie-organisatie.

Hendrick
Forum newbie
Forum newbie
Berichten: 8
Lid geworden op: 04 apr 2023 13:38
waarderingen: 4

Re: Olie

Bericht door Hendrick »

Olieprijs daalt naar 70 dollar
12 mei 2023

(ABM FN-Dow Jones) De olieprijs is vrijdag gedaald. Bij een settlement van 70,04 dollar werd een vat West Texas Intermediate 1,2 procent goedkoper. Op weekbasis werd een vat WTI-olie circa 2 procent goedkoper.

Het was opnieuw een negatieve week voor de oliemarkten, aldus marktanalist Michael Hewson van CMC Markets. Het is de vierde week op rij dat WTI terrein verliest.

"De zwakte die we deze week hebben gezien, samen met een daling van koper naar het laagste niveau van dit jaar, lijkt voort te komen uit bezorgdheid over de veerkracht van de Chinese economie", aldus de marktkenner.

"De zwakte van de fabrieksprijzen en de CPI wijzen erop dat de vraag in China sterk vertraagt, wat de bezorgdheid over een wereldwijde vertraging nog meer versterkt", volgens Hewson.

Ook zorgen over de regionale bankensector in de VS en het Amerikaanse schuldenplafond drukken het sentiment.

Eerder op de dag vonden de oliemarkten nog steun in opmerkingen van de Amerikaanse energieminister, die aangaf dat de VS olie willen kopen om de strategische reserves aan te vullen.

"Dit zou de oliemarkt op korte termijn kunstmatig een bodem kunnen geven", volgens analisten van StoneX.

Bron: ABM Financial News

de Senacour
Forum veteraan
Forum veteraan
Berichten: 1013
Lid geworden op: 25 sep 2014 16:27
waarderingen: 135

Re: Olie

Bericht door de Senacour »

Momenteel maken Irak, Iran, Koeweit, Saudi-Arabië, Venezuela, Libië, de Verenigde Arabische Emiraten, Algerije, Nigeria, Gabon, Angola, Equatoriaal-Guinea en Republiek Congo deel van OPEC uit. Het hoofdkwartier van de OPEC bevindt zich in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen.

Dit is dus de lijst van alle Opec leden,(Niet de Opec plus erbij dus) je moet die eens goed bekijken,en je toch wel afvragen welke landen zich aan een of andere (al was het maar een constante) produktie kan houden ??

Dit zijn dan de Opec Plus landen:

Het is inderdaad in 2016 dat deze OPEC-alliantie met 10 andere olieproducerende landen werd opgericht. Sindsdien brengt de OPEC+ de hierboven genoemde OPEC-landen en de volgende landen samen:

Rusland
Mexico
Kazachstan
Azerbeidzjan
Bahrein
Brunei
Maleisië
Oman
Soedan
Zuid-Soedan









Plaats reactie