Bearmarket voor BEL20, nog 5 ‘winnaars’ over + TA

BEL 20 aandelen

De BEL20 is ‘officieel’ in een bearmarket aangekomen en het aantal rode aandelen in de Belgische sterindex heeft vanzelfsprekend de overhand. Van de 20 aandelen in de BEL20 waren er bij het slot op maandag 10 december 15 met een negatief resultaat sinds begin dit jaar. De 5 ‘winnaars’ komen dadelijk aan bod. Eind januari bereikte de BEL20 (intraday) een hoogste niveau van 4.189 punten maar inmiddels sloot de BEL20 op 10 december onder de 3.287 punten. Dit is een verlies van ruim 21,5 procent, bij een verlies van meer dan 20 procent spreekt men van een bearmarket.

Technische analyse BEL20 december 2018 bearmarket (daggrafiek)
BEL20 in een bearmarket

BEL20 in een bearmarket, waar ligt steun?

Het beursjaar ging in 2018 nog voortvarend van start maar al snel werd de top voor de BEL20 bereikt. Eind januari zette de BEL20 het hoogste niveau van 2018 neer om daarna niet meer in de buurt van de 4.189 punten te komen. Sinds midden april zit de index zelfs in een dalende trend die in bovenstaande grafiek is aangegeven met de gele zone. In een gestaag tempo komt nu de horizontale lange termijn steun op 3.133 punten in zicht. Deze steun werd gevormd door twee dips in 2016 zoals aan de linkerzijde van de grafiek te zien is. Een kanttekening moet gemaakt worden bij de BEL20, een handvol aandelen is zeer bepalend voor de index. Zo zijn bijvoorbeeld AB Inbev, KBC Groep en Engie goed voor een weging van 12 procent elk.


Goed(-koop) beleggen? (klik voor info)

5 winnaars en 15 verliezers

Het aantal winnaars in de BEL20 is letterlijk op één hand te tellen. De winsten van deze 5 zijn dan ook nog eens dubbelcijferig met ArgenX als ultieme uitblinker met 67,6 procent sinds begin dit jaar. De andere winnaars zijn Colruyt (+32,4 procent), Sofina (+27,0 procent), UCB (+14,7 procent) en Galapagos (+12,1 procent). De 5 grootste verliezers zijn BPost (-69,3 procent), Aperam (-46,2 procent), ING Groep (-35,9 procent), Ontex (-35,4 procent) en AB Inbev (-33,5 procent). Wilt u een compleet overzicht zien van de 20 BEL20 aandelen in de huidige bearmarket dan kunt u onderstaande tabel gebruiken. U kunt op elke willekeurige kolom sorteren.

NaamKoers1 dag1 maanddit jaar
AB InBev61,93-1,2%-5,7%-33,5%
Ackermans & van Haaren131,90-2,4%-5,9%-9,1%
Ageas39,95-1,2%-11,6%-1,9%
Aperam23,08-4,0%-18,8%-46,2%
arGEN-X88,00-1,8%2,7%67,6%
bpost7,79-0,6%-29,2%-69,3%
Cofinimmo108,90-1,1%1,8%-0,2%
Colruyt57,40-0,2%3,8%32,4%
Engie12,130,0%-4,7%-16,4%
Galapagos88,54-1,4%-5,9%12,1%
GBL74,70-2,3%-8,3%-17,0%
ING Groep9,83-2,9%-13,1%-35,9%
KBC Groep58,96-0,7%-4,7%-17,1%
Ontex17,80-1,1%-1,2%-35,4%
Proximus22,55-3,1%-1,3%-17,6%
Sofina166,60-1,7%-7,1%27,0%
Solvay87,54-5,5%-14,1%-24,5%
Telenet Group Holding39,64-3,4%-8,4%-31,8%
UCB75,880,6%0,0%14,7%
Umicore34,41-2,8%-19,2%-12,8%

Ondertussen kunnen beleggers al uitkijken naar het volgende beursjaar. Beleggers kunnen stemmen op hun aandelentips voor 2019. Geen lijstjes van analisten of banken maar compleet samengesteld door particuliere beleggers.

Lees ontwikkelingen en actueel nieuws op de BEL20 vandaag

Direct het laatste beursnieuws: